Rooibos jako účinná prevence akné

Roiboos je v poslední době velice populární, za což vděčí hlavně tomu, že v sobě nemá takřka žádný obsah kofeinu, přesto dokáže lidské tělo v okamžicích únavy dostatečně stimulovat obdobě jako kofein obsahující výrobky. Současně s tím se též mnohokráte zmiňuje velice vysoká koncentrace důležitých vitamínů a minerálů, jež do našeho organismu můžeme dopravit pouhým popíjením roiboosu. Ale to není všechno, s čím roiboos dokáže pomáhat. Další pozitivum můžeme spatřovat v jeho nápomoci s akné. Zde pomáhá pravidelné pití roiboosu, stejně jako potírání postižených oblastí za pomoci silnějšího nálevu.

Význam roiboosu pro léčbu různých problémů kůže, pomoci s jejich prevencí, nebo třeba zvládání alergií, je poměrně známý. Ale přesto se o výhodách roiboosu v léčbě projevů a tvorby akné příliš nehovoří.

Roiboos pochází až z Jižní Afriky a v našich podmínkách nemá prozatím vybudovanou tak velkou tradici, aby většina z nás již měla nějakou zkušenost s jeho léčebnými schopnostmi.

Obrovským pozitivem roiboosu v porovnání s dalšími přípravky na akné zůstává hlavně jeho přírodní původ. Roiboos patří mezi ryze přírodní produkty a ještě ke všemu má za sebou několika set letou tradici v lidovém lékařství.

Cesta, jak zapojit roiboos do naší snahy řešit obtíže s akné, je poměrně snadná. Přirozenou součástí složení roiboosu jsou také látky se schopností tlumit záněty a zabraňovat již jejich vzniku. Z toho důvodu si relativně často vystačíme s jednoduchým popíjením roiboosu, kterého stačí v ideálním případě vypít okolo šesti hrnečků za den.

Roiboos lze popíjet jak teplý, tak i studený, můžeme si do něj přidávat mléko či ovocné složky, a různě experimentovat s jeho přípravou, tudíž určitě nepůjde o žádné závratné množství. V nedávné době se také relativně svižně rozšířilo pití roiboosu jako espressa, tudíž pokud nemáte čajové nápoje v oblibě, tahle varianta se může zdát takřka ideální.

Automatické protizánětlivé účinky se při popíjení roiboosu projevují již přibližně týden po zahájení naší "roiboosové léčby". Další věcí, na níž bychom v této souvislosti chtěli upozornit, jsou drobné odchylky v přípravě samotného nápoje, jestliže se k jeho pití chystáme právě s myšlenkou na vylepšení pleti. Maximální množství antioxidantů přítomných v lístcích roiboosu se do nápoje dostává společně s postupným vařením, a proto bude ideální nechat protentokrát nálev o něco delší dobu, než je obvyklé. Namísto obvyklých tří až pěti minut bychom směs měli nechat louhovat přibližně deset minut, ale i o něco delší doba určitě neuškodí. Většina čajů delším louhováním získává nepříjemnou svíravou pachuť, což u roiboosu v žádném případě nehrozí.

Na samotný závěr se ještě sluší dodat, že kromě popíjení roiboosu, je vhodné samotným nálevem potírat některá z nejpostiženějších míst. V tomto případě roiboos opět necháme louhovat o něco déle a po jeho vychladnutí očištěnou pokožku oplachujeme. Lze také použít roiboos už před samotným očištěním pokožky jako hydrataci.